Nawigacja

Informacje ogólne Historia szkoły Kalendarz roku szkolnego Organizacja roku szkolnego Dni wolne Stałe i znaczące wydarzenia Harmonogram uroczystości i imprez szkolnych Harmonogram konkursów

Szanowni Państwo!

Drogie Dzieci!

Szkoła Podstawowa w Bronowicach to placówka z ponad 50-letnią tradycją. Jest to sześcioklasowa szkoła publiczna z oddziałem przedszkolnym. W odremontowanym i zmodernizowanym budynku oferujemy:

• życzliwą, przyjazną każdemu atmosferę,
  • pracę w małych grupach,
  • zajęcia w oddziale przedszkolnym dla dzieci 4, 5 i 6 -letnich (rekrutacja od 01 do 18 marca 2016 r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od 11 do 15 kwietnia 2016 r.),
  • nauczanie w systemie jednozmianowym dla uczniów klas I- VI,
  • zajęcia edukacyjne umożliwiające indywidualne podejście do każdego ucznia,
  • zajęcia rozwijające pasje humanistyczne, muzyczno-wokalne i plastystyczne,
  • naukę języka angielskiego w klasach I-VI,
  • zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki w oddziale przedszkolnym,
  • zajęcia dodatkowe z j. angielskiego oraz naukę tańca dla chętnych uczniów.

Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godzinie 8:00, a kończą około godziny 14:00. Dla chętnych uczniów  zorganizowane zostały zajęcia świetlicowe, które odbywają się 5 dni w tygodniu.
     Dysponujemy:

• wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną,
  • salą komputerową z 10 stanowiskami i dostępem do internetu,
  • kompleksem nowych boisk sportowych,
  • placem zabaw dla dzieci młodszych,
  • dobrze wyposażoną biblioteką i salami lekcyjnymi,
  • stołówką przystosowaną do wydawania posiłków w formie cateringu.

Szkoła uczestniczy w różnych projektach unijnych, prowadzi dodatkowe zajęcia pozyskując nowoczesne i wartościowe pomoce dydaktyczne. Co roku w naszej szkole organizowane są imprezy dla społeczności lokalnej (festyny, wieczornice, jasełka). Uczniowie uczestniczą w atrakcyjnych wyjazdach do kina, teatru oraz w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych, rajdach rowerowych.

Nasza szkoła od wielu lat współdziała z różnymi instytucjami kulturalnymi: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gołębiu, Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach, Puławskim Ośrodkiem Kultury Dom Chemika, kinem Sybilla w Puławach, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Krakowskim Teatrem Kurtyna, Stowarzyszeniem RAZEM LEPIEJ i innymi.

Wszystkie aktualności i informacje o wydarzeniach, uroczystościach i imprezach można śledzić na stronie internetowej szkoły  www.spbronowice.edupage.org.
      Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście w naszej placówce.

• Szkoła Podstawowa w Bronowicach
    Bronowice 148