• Informacje ogólne

• Szanowni Państwo!

Drogie Dzieci!

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Bronowicach to placówka z ponad 60-letnią tradycją. Jest to osmioklasowa szkoła publiczna z oddziałem przedszkolnym. W zmodernizowanym budynku oferujemy:

• życzliwą, przyjazną każdemu atmosferę,
          • pracę w małych grupach,
          • zajęcia w oddziale przedszkolnym dla dzieci 3,  4, 5 i 6 -letnich (rekrutacja od 01 do 22 marca 2024 r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od 24 kwietnia 8 maja 2024 r.),
          • nauczanie w systemie jednozmianowym dla uczniów klas I- VIII,
          • zajęcia edukacyjne umożliwiające indywidualne podejście do każdego ucznia,
          • zajęcia rozwijające pasje humanistyczne, muzyczno-wokalne, plastystyczne, komputerowe, sportowe,
          • naukę języka angielskiego w klasach I-VIII,
          • zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki w oddziale przedszkolnym,
          • zajęcia dodatkowe z j. angielskiego oraz naukę tańca dla chętnych uczniów.

Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godzinie 8:00. Dla chętnych uczniów  zorganizowane zostały zajęcia świetlicowe, które odbywają się 5 dni w tygodniu od godz. 12.30 do 15.30.

Dysponujemy:

• wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną,
          • salą komputerową z 10 stanowiskami i dostępem do internetu,
          • kompleksem  boisk sportowych,
          • placem zabaw dla dzieci młodszych,
          • siłownią zewnętrzną,
          • dobrze wyposażoną biblioteką i salami lekcyjnymi z nowoczesnym sprzętem,
          • stołówką przystosowaną do wydawania posiłków w formie cateringu.

Szkoła uczestniczy w różnych projektach: Aktywna tablica, Laboratria przyszłości, Poznaj  Polskę, Otwarta firma, Lekacja o funduszach europejskich, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci. Prowadzimy dodatkowe zajęcia pozyskując nowoczesne i wartościowe pomoce dydaktyczne. Co roku w naszej szkole organizowane są imprezy dla społeczności lokalnej (festyny, wieczornice, jasełka). Uczniowie uczestniczą w atrakcyjnych wyjazdach do kina, teatru oraz w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych, rajdach rowerowych.

Nasza szkoła od wielu lat współdziała z różnymi instytucjami kulturalnymi: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gołębiu, Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach, Puławskim Ośrodkiem Kultury Dom Chemika, kinem Sybilla w Puławach, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Krakowskim Teatrem Kurtyna, Stowarzyszeniem RAZEM LEPIEJ i innymi.

Wszystkie aktualności i informacje o wydarzeniach, uroczystościach i imprezach można śledzić na stronie internetowej szkoły  www.spbronowice.edupage.org. i szkolnym facebook.
                Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście w naszej placówce.