Nawigacja

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • Wystawa IPN upamiętniająca wprowadzenie stanu wojennego
  13.12.2018

  Dnia 13 grudnia klasa 8 z pomocą Ewy Ambroziak-Wawer przygotowała wystawę z materiałów IPN dotyczącą wprowadzenia stanu wojennego w 1981r. Zapraszamy do oglądania

 • Wyprawa po skarb

  Wyprawa po skarb

  „Wyprawa po skarb" to historia Jeża i Liska. 

  Nasi bohaterzy wyruszają w podroż pełną niebezpieczeństw. Muszą pokonać rzekę pełną piranii, wspinają się na szczyt góry, na której śpią żarłoczne orły, podróżują po pustyni pozbawionej wody, wkraczają do krainy Trolli, które żądają okupu za przejście po ich terytorium. W wyniku nieporozumienia ich przyjaźń zostaje poddana próbie.

   

  Cele: Bajka porusza zagadnienie przyjaźni. Pokazuje zalety współpracy, ale również konsekwencje samotnych działań w trudnych sytuacjach. Zwraca uwagę na to, jak ważne jest uważne słuchanie swojego rozmówcy. Podkreślenie jak ważny jest szacunek wzajemnych relacjach. Uczciwość i siła słowa przepraszam.

   

  Historię tą opowiedzieliśmy łącząc różne style „teatru dla dzieci”. Od tradycyjnych aktorów przebranych w pluszowe zwierzątka po przez teatr kukiełkowy aż po modernistyczny teatr multimedialny. Wychodząc naprzeciw nowemu odbiorcy, jakim jest obecne pokolenie, w naszym widowisku włączamy dużo bodźców, których oczekuje od nas dzisiejszy mały widz. Wartka akcja, zaskakujące zwroty akcji, dźwięki, multimedia, teatr cieni, to coś co ma szanse zainteresować i przez 35min utrzymać uwagę nawet najbardziej żywiołowego małego widza.

  Galeria

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wizyta w Urzędzie Gminy Puławy

   W dniu 11. 12. 2018 r. klasy VIII i VII udały się do Urzędu Gmniy w Puławach aby przybliżyć tematykę samorządu terytorialengo na przykładzie naszej gmniny. Przywitał nas osobiscie p. Wójt Krzysztof Brzeziński, zapoznaliśny się z najważniejszymi informacjami o gminie, następnie mogliśmy zwiedzić urząd odwiedzając najważniejsze pokoje z gabinetem p. wójta włącznie. Na koniec czekał słodki poczęstunek

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie
 • Wizyta Świętego Mikołaja
  06.12.2018

  Jak dzieci są grzeczne to odwiedza je Mikołaj. W naszej szkole ku radości wszystkich i małych i dużych i tych dorosłych gościł dziś Święty Mikołaj

 • Zabawa Andrzejkowa
  29.11.2018

  Fotorelacja z dyskoteki Andrzejkowej

 • Konkurs " Sławni Polacy "

  28 listopada w szkole podstawowej w  Leokadiowie odbyła się kolejna edycja konkursu "Sławni Polacy" naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8:

  Weronika Górska- tytuł pracy gen.Józef Haller

  Mateusz Mizak - tytuł pracy Eugeniusz Bodo

  Sebastian Sulima - tytuł pracy rotmistrz Witold Pilecki.

  Galeria

 • Spotkanie z p.policjantem

  Spotkanie z p.policjantem

  27 listopada miało miejsce spotkanie z p. policjntem z Powiatowej Komendy Policji w Puławach z wydziałau do spraw nieletnich. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z lekcją z wiedzy o społeczeństwie o bezpieczeństwie nieletnich i służb ochrony prawa

  Spotkanie z p.policjantem - Obrazek 1 Spotkanie z p.policjantem - Obrazek 2

 • Zaproszenie

  Zaproszenie

  Zapraszamy na zabawę Andrzejkową w dniu 29.11.2018r.

  Klasy młodsze godzina 12.00 - 14.00

  Klasy starsze ( IV - VIII) godzina 15 - 18.00

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie
 • Otwarta Firma
  21.11.2018

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną przystępując do programu „Otwarta Firma”, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej.

  W ramach programu uczniowie  w dniach od 12 do 18 listopada odwiedzali okoliczne przedsiębiorstwa, aby poznać rzeczywiste warunki pracy i mieć bezpośredni kontakt z przedstawicielami biznesu.

  Mamy nadzieję, że takie doświadczenie, pozwoli uczniom w przyszłości podejmować przemyślane decyzje związane z wyborem ścieżki edukacyjnej i pomoże w przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy.

   Katarzyna Nowalska

 • Wieczornica patriotyczna

    9 listopada 2018 r. odbyła się wieczornica patriotyczna pod hasłem "Wolność kocham i rozumiem" w 100 leciu odzyskania niepodległości.

   

 • Lekcja o Funduszach Europejskich

  Lekcja o Funduszach Europejskich

  Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!

  Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

  W ramach akcji uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie mogą wziąć udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania są ciekawe nagrody.

  Zajęcia w ramach projektu prowadzone będą do 19 listopada 2018 r. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 8 tys. uczniów. Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

  Galeria

 • W dniu Zaduszek

  W dniu Zaduszek

  Żal że się za mało kochało

  Że się myślało o sobie

  Że się już nie zdążyło

  Że było za późno.

                      Jan Twardowski "Żal" [fragm.]

 • Ślubowanie I klas

  22 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie I klas

 • BohaterOn

  BohaterOn

  Uczniowie klas IV – VIII w roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyli się do akcji BohaterON

  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

  Galeria

 • Dzień Papieski
  16.10.2018

  Dzień Papieski pod hasłem " Promieniowanie Ojcostwa"

 • Sprzątanie świata IX 2018

  Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w kolejnej edycji akcji sprzątanie świata pod hasłem "Akcja - segregacja - 2 x więcej, 2 x czyściej".

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Bronowicach
  Bronowice 148
  24-100 Puławy
 • 81 880 52 18

Galeria zdjęć