• Ślubowanie I klasy !

• 20 .10 2021 odbyło się uroczyste śłubowanie klasy I. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice i pan Wójt gminy p. Kamil Lewandowski.

• Samorząd szkolny - wybrany !

• Anna Kruk - Przewodnicząca

Wiktoria Szczawińska - zca Przewodniczącej

Mateusz Bieńkowski - skarbnik

Członkowie:

Zuzanna Pawłowska

Aleksandra Bieńkowska

Natalia Madejska

Malwina Kalinowka

Julia Sobiech

Oliwia Reszka

Amelia Tomaniak

• Wycieczka klas I - III do Kazimierza

• Wycieczka klas1-3 do Kazimierza Dolnego na warsztaty,, Domki dla murarki i biedronki''w Muzeum Przyrodniczym oraz warsztaty w Piekarni Sarzyńskiego,, Lepieniem kazimierski kogutów' ';potem spacer po Rynku i posiłek w restauracji,, Podcienia"

• Lekcja o funduszach

•  „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
            Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Lekcja_o_Funduszach_Europejskich_informacja_www_(1).doc​​​​​​​

• Lekcja o funduszach

„Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.

Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
            Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

• Wytyczne MEiN, MZ i GIS

dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

– tryb pełny stacjonarny

Ogólne zasady dla szkół i placówek:

+ Szczepienie

• rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.

Dezynfekcja

• przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Dystans

• minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.

Higiena

• częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka

• w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

Wietrzenie

• przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć
            • wytyczne.docx

Uprzejmie inforujemy, że uroczyste rozpoczęcie roki szkolnego 2021/2022