Nawigacja

Statut Koncepcja pracy szkoły Regulamin Szkolny Szkolny Katalog Praw Ucznia Zespoły Zadaniowe i Koordynatorzy Regulamin Rady Pedagogicznej Regulamin Rady Rodziców Regulamin Samorządu Uczniowskiego Wykaz programów nauczania Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018 Zasady rekrutacji uczniów Informacja dot. rekrutacji do przedszkoli Ewaluacja 2014 Program Wychowawczo-profilaktyczny

Koncepcja pracy szkoły

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

WIZJA

MISJA

SYLWETKA ABSOLWENTA

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

• Wynika z wizji i misji szkoły.

• Wyznacza kierunki działania szkoły.

• Obejmuje :

plan pracy szkoły

* program wychowawczy

* program profilaktyczny

* proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy

* promowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku

WIZJA SZKOŁY

• Nasza szkołą jest szkołą nowoczesną, przyjazną, przygotowującą uczniów do nauki na wyższym etapie edukacyjnym (gimnazjum).

• Program szkoły jest ukierunkowany na ucznia, jego potrzeby, umożliwia mu wszechstronny rozwój osobowości.

• Uczeń korzysta z najnowszych zdobyczy techniki informacyjnej , rozwija swoje zainteresowania i zdolności, pracuje metodami aktywnymi.

• Nad rozwojem ucznia czuwa wykwalifikowana , kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, która stosuje nowoczesne metody nauczania i wychowania.

• Rodzice są współautorami życia szkoły.

• Szkoła umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim uczniom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.

MISJA SZKOŁY

ZAPEWNIAMY

• Zdobycie rzetelnej wiedzy prowadzącej do rozumienia świata, ludzi i siebie.

• Kształtowanie umiejętności i postaw uczniów odpowiednio do naturalnej w tym wieku aktywności, pobudzania do samodzielności w procesie uczenia się oraz inspiracji do wyrażania własnych myśli i przeżyć.

• Wychowywanie w duchu tolerancji, poszanowania odmienności i niepełnosprawności innych osób.

• Warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia.

• Bezpieczeństwo w czasie pobytu dziecka w szkole.

• Kultywowanie tradycji.

WSPIERAMY

• Wszelkie inicjatywy w podejmowaniu samodzielnych decyzji i działań.

• Aktywność społeczną rodziców i uczniów.

• Rozwój samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych.

• Rozwój zawodowy nauczycieli.

• Działania różnych instytucji zapewniając uczniom pomoc socjalną.

UMOŻLIWIAMY

• Rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez udział w zajęciach dodatkowych i pozalekcyjnych.

• Korzystanie z placu zabaw, boisk sportowych, biblioteki szkolnej, pracowni komputerowej i stołówki.

• Udział rodziców i uczniów w kształtowaniu oblicza szkoły.

• Stały kontakt rodziców z nauczycielami i dyrektorem szkoły.

• Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

SYLWETKA ABSOLWENTA

1. Jest przygotowany do podjęcia nauki w gimnazjum.

2. Jest odpowiedzialny, zna swoje prawa i obowiązki, sumiennie wywiązuje się z powierzonych mu zadań.

3. Ma poczucie przynależności do najbliższego środowiska i regionu.

4. Jest przygotowany do podejmowania i realizacji zadań indywidualnych i zespołowych.

5. Ma poczucie własnej wartości i godności.

6. Zna i stosuje zasady dobrego zachowania oraz używa zwrotów grzecznościowych.

7. Jest tolerancyjny i gotowy do niesienia pomocy starszym, słabszym i niepełnosprawnych oraz szanuje innych uczniów i wszystkich pracowników szkoły.

8. Ma szacunek do symboli narodowych, zna historię i kulturę Ojczyzny, regionu.

9. Rozumie potrzebę uczenia się i własnego doskonalenia, rozwija swoje zdolności i umiejętności.

10. Dba o własne zdrowie, higienę osobistą, swój wygląd i otoczenie oraz zdrowe warunki życia.

11. Jest kulturalny, zna i stosuje zasady moralne, dba o piękno języka polskiego.

12. Potrafi uchronić siebie i innych przed zagrożeniami społecznymi i cywilizacyjnymi.

13. Posiada wiedzę ;

14. operatywną,

15. funkcjonalną.

16. Ma umiejętności;

• zbierania i przetwarzania informacji,

• komunikowania się,

• współpracy,

• podejmowania decyzji,

• samokształcenia,

17. Prezentuje postawy wobec rzeczywistości:

18. kreatywność,

19. samodzielność,

20. odpowiedzialność,

21. krytycyzm,

22. optymizm,

23. kultura osobista.

24. Prezentuje postawy etyczne:

25. uczciwość,

26. tolerancja,

27. otwartość.

28. Identyfikuje się z tradycją szkoły.

.

• Szkoła Podstawowa w Bronowicach