• Regulamin świetlicy szkolnej

• Regulamin świetlicy

REGULAMIN ŚWIETLICY

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BRONOWICACH

W szkole zorganizowana jest świetlica, jako pozalekcyjna forma wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

I CELE I ZADANIA ŚWIETLICY

1. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.
          2. Do zadań świetlicy należy:
          3. organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej,
          4. organizowanie gier i zabaw ruchowych,
          5. rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień wychowanków,
          6. kształtowanie nawyków kultury życia codziennego,
          7. współdziałanie z rodzicami i nauczycielami uczniów korzystających ze świetlicy.

II ORGANIZACJA PRACY W ŚWIETLICY

1. Jednostka zajęć w grupie wychowawczej jest dostosowana do możliwości psychofizycznych dzieci.
          2. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole.
          3. Świetlica jest czynna codziennie w godzinach 12.30. - 15.30. Czas i godziny pracy dostosowane są do potrzeb wychowanków i rodziców.
          4. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy.

III WYCHOWANKOWIE ŚWIETLICY

1. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie klas I – III, w tym w szczególności dzieci rodziców pracujących, rodzin niepełnych, wielodzietnych i wychowawczo zaniedbanych.
          2. W razie potrzeby ze świetlicy mogą korzystać także uczniowie klas IV – VIII.
          3. Świetlica zapewnia również opiekę uczniom zwolnionym z lekcji religii.
          4. Kwalifikowanie i przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka.
          5. Prawa i obowiązki ucznia uczęszczającego do świetlicy określa Regulamin Świetlicy.

IV PRACOWNICY ŚWIETLICY

1. Pracownikami świetlicy są nauczyciele-wychowawcy.
          2. Kierownik świetlicy podlega dyrektorowi szkoły.
          3. Dyrektor szkoły określa zakres zadań, uprawnień i odpowiedzialności kierownika świetlicy i nauczycieli-wychowawców.

V DOKUMENTACJA

W świetlicy prowadzona jest następująca dokumentacja:

1. Roczny plan pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy.
          2. Tygodniowe plany pracy.
          3. Dziennik zajęć.
          4. Karty zgłoszeń dzieci do świetlicy.

Sporządził: Zatwierdził:

……………… ………………

Korzystania ze Świetlicy

Ś wietlica jest czynna codziennie.

W świetlicy obowiązuje obuwie zamienne.

I dziemy do świetlicy prosto po lekcjach.

E stetyczny wygląd i dbałość o higienę osobistą to nasz obowiązek.

T ornistry pozostawiamy w wyznaczonym do tego miejscu.

L ubimy porządek i czystość.

I nformujemy o wyjściu ze świetlicy i szkoły.

C hcemy dobrze się bawić.

A bsolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy.

J esteśmy kulturalni.

A ktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy młodszym koleżankom i kolegom.

K ażdy przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w sali i na powietrzu.

D bamy o piękny język polski.

O buwie i ubranie wierzchnie zostawiamy w szatni.

M usimy przestrzegać regulaminu świetlicy, aby wszystkim, którzy z niej

korzystają było dobrze.