• Regulamin biblioteki szkolnej

Zasady ogólne

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

3. Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać w czytelni, wypożyczając do wykorzystania na lekcjach bądź zabierając materiału do domu.

4. W bibliotece należy zachować ciszę.

5. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.

6. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.

7. Czytelnicy ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z ich winy.

8. Każdy użytkownik biblioteki zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

Zasady karzystania z wypożyczalni

1. Czytelnik może wypożyczyć książki i inne materiały jedynie na swoje nazwisko.

2. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki, w tym jedną lekturę na okres trzech tygodni.

3. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad i innych ważnych powodów mają prawo do wypożyczenia większej ilości książek lub czasopism.

4. Zauważone przy wypożyczeniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.

5. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną bądź zniszczoną książkę lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza.

6. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia w stopniu uniemozliwiającym korzystanie z podręcznika do kształcenia zintegrowanego zakupionego przez szkołę z dotacji celowej MEN uczeń zobowiązany jest do przekazania do sekretariatu szkoły kwoty 4,34 zł za każdą część podręcznika.

7. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.

8. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.

PROŚBA  KSIĄŻKI

1.   Chroń i szanuj książki.

2.   Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach,

bowiem wkrótce będą prawie nic nie warte.

3.   Używaj zakładki , nie zaginaj rogów.

4.    Na półce mnie stawiaj , dbaj o me okładki.

5.   Gdy się ze starości zacznę rozlatywać ,

spróbuj mnie naprawić.

6.   Nie czytaj, gdy jadasz,

nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

7.   Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz,

wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.

My Uczniowie Pierwszej Klasy,

Tobie KSIĄŻKO,

p r z y r z e k a m y,

że szanować CIĘ będziemy,

krzywdy zrobić CI nie damy.

Obowiązków czytelnika

będziemy przestrzegać pilnie

i z TWYCH mądrych rad

i TWYCH mądrości

korzystać od dziś zawsze.

P R Z Y -  R Z E -  K A -  M Y