• "Razem na święta"

•       Nasza szkoła w tym roku bierze udział w ogólnoplskiej akcji "Razem na święta". W tym celu została zorganizowana zbiórka darów dla osób potrzebujących w ramach akcji "Polacy Rodakom" oraz "Podziel się z bratem mniejszym" dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach oraz dla puławskiego hospicjum.

• „Tydzień przędsiębiorczości”

• Po raz kolejny w naszej szkole w dniach 18-23 listopada, odbył się „Tydzień Przedsiebiorczości” ,w ramach którego uczniowie mieli niepowtarzalną szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

Efektem naszych działań w zeszłorocznej edycji projektu było zdobycie tytułu laureta Najaktywniejszej Szkoły w programie „Otwarta Firma”, w której udział wzięło 73 138 uczniów z całej Polski.

Mamy nadzieję, że pokazywanie i krzewienie u dzieci proaktywnych postaw, będzie procentowało w przyszłosci, co jest naszym priorytetem w tym obszarze.

• Wycieczka do Sandomierza

• W dniu 19 listopada uczniowie klas 0 - V wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Sandomierza. Przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy uliczkami starego miasta. Podczas wizyty w Zbrojowni Rycerskiej poznaliśmy krótką historię miasta. Każdy uczestnik miał okazję przymierzyć stroje z dawnych epok i zbroje rycerskie. Potem był czas na zakup pamiątek i samczny obiad.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczniowie poznali historię tych ozdób, uczestniczyli w pokazie dmuchania i dekorowania bombek. Z wielkim zapałem przystąpili do własnoręcznego ozdabiania szklanych kul kolorowym brokatem. Na koniec były zakupy w firmowym sklepie. Pełni wrażeń z pamiątkowymi bombkami wróciliśmy do domów.

• Konferencja Lublin

• 18 listopada dokładnie w 75 rocznicę pierwszego transportu żołnierzy AK do sowieckich łagrów odbyła się w Lublinie w Urzędzie wojewódzkim uroczysta konferencja naukowa Żołnierze Polskiego  Państwa Podziemnego w sowieckim łagrze Borowicze (1944-1949).Jakub Nalewajko uczeń klasy 8 zajął zaszytne II miejsce w quizie historyczbym podsumowującym konferencję.

• Wieczornica patriotyczna

• „Nasza Niepodległa”

Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa w Bronowicach obchodziła Święto Niepodległości. Uroczystość zorganizowana była przez nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i dzieci dla całej społeczności lokalnej. Dodatkowo 8 listopada o godzinie 11.11 wszyscy nauczyciele i uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", która polegała na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego".

W tym roku najmłodsze dzieci, grupa przedszkolna, pod opieką Pani Alicji Górskiej przygotowały występ i odrobiły lekcje z historii na 6 z plusem. Opowiedziały piosenką, wierszem i tańcem o tym jak powstało nasze państwo, jak odrodziło się i jak należy szanować to, co mamy. Opowiedziały, wyśpiewały i zabrały wszystkich w podróż po dawnych stolicach naszego kraju, po obecnej stolicy, Warszawie, i po naszej Małej Ojczyźnie – Bronowicach. Dzieci wyglądały pięknie, wystąpiły w strojach odpowiednio dobranych do danej epoki. Uświetnieniem występu był pokaz slajdów przygotowanych przez Panią Ewę Ambroziak-Wawer. Wspaniale komponował się z tematyką wierszy i piosenek.

Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania. Przedstawienie trwało prawie godzinę. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat nie były wcale zmęczone i z dumą opowiadały o losach Polski. Były świadome, że ich postawa i przygotowanie to podziękowanie dla tych, którzy zginęli za Ojczyznę.

Przepiękne zakończenie całego występu przygotowała Pani Agnieszka Łuczyńska wraz z uczniami z kl. V i VI. Był to widowiskowy układ taneczny z biało-czerwonymi szarfami. Uczniowie wystąpili w odświętnych strojach, oddając szacunek symbolom Polski. Na zwieńczenie tańca dzieci utworzyły z szarf flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania znanych pieśni i piosenek żołnierskich. Występ chóru przygotował Pan Dariusz Seredyn, który akompaniował na akordeonie. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do śpiewu.

Pani Dyrektor podziękowała za przygotowany występ i zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców do pięknej sali, w jesiennym nastroju, ustrojonej przez panie: Annę Dębiec, Katarzynę Nowalską i Justynę Wasiłek-Wojtaś. Do zorganizowania uroczystości włączyło się także Koło Gospodyń Wiejskich w Bronowicach, które w tym roku przygotowało poczęstunek dla dzieci.

Idąc na posiłek można było zwiedzić wystawę historyczną, którą przygotował Pan Dominik Lalak ze Smogorzowa.

Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli, dzieci, społeczności lokalnej i gości za przybycie i możliwość wspólnego przeżywania ważnych chwil w miłej atmosferze.

• Konkurs różańcowy

• Dnia 27 października 2019 r. w Sanktuarium w Wysokim Kole odbył się etap Międzyszkolny Konkursu Różańcowego. Uczennica kl VII Daria Witkowska w kategorii kl. VII - VIII zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy. Natomiast w kategorii klas I - III wyróżnienie otrzymał Patryk Odzioba uczeń kl. I. Również serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie m.innymi Patrykowi Charchuła, Oli Piesek, Sobiech Dominice i Julii, Szwat Amelii, Wiktorii Słyk, Tymkowi Stańkowskiemu.

• BohaterON

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.